Menüpontok

Üzleti célú vállalati innovációmenedzsment program

Miről szól ez az oktatási program?

Ez az oktatási program az üzleti célú vállalati innovációmenedzsment szaktudás megalapozására irányul. Az oktatási program fókuszában ezért a vállalati környezetben alapvetően üzleti célú innováció és kutatás-fejlesztés sikeres megvalósításához szükséges, széles körű szakmai tudásbázis megteremtése áll.

Milyen tudást biztosít ez a program?

Innovációs alapismeretek

Az üzleti célú vállalati innovációval és a kutatás-fejlesztéssel kapcsolatos alapismeretek (fogalmak, eszközök, tevékenységek).

Innovációmenedzsment alapismeretek

Az üzleti célú vállalati innovációmenedzsmenttel és a vállalati rendszerével kapcsolatos alapismeretek (fogalmak, eszközök, tevékenységek).

Innovációs stratégiai tervezés

Az innovációs stratégiai tervezéshez és archetípusokhoz kapcsolódó alapismeretek és a stratégiai tervezés gyakorlati módszertana.

Innovációs projektmenedzsment

Az innovációs és a kutatás-fejlesztési projektek tervezéséhez kapcsolódó alapismeretek, gyakorlati módszertan az innovációs és kutatás-fejlesztési projektek tervezéséhez, dokumentálásához és pénzügyi forrásainak megszerzéséhez.

Innovációs számvitel

Az innovációs tevékenységek és az innovációs eredmények számviteli kezelésének, könyvelésének és bizonylatolásának módszertana.

Szellemivagyon-gazdálkodás

A szellemi vagyon számbavételének, értékelésének és a kutatás-fejlesztési és a szellemi alkotásokhoz kapcsolódó adókedvezmények igénybevételének módszertana.

Szellemitulajdon-kezelés

A vállalati innovációs tevékenység során létrejövő szellemi tulajdon védelmének és kezelésének eszközei és módszertana.

Szellemitulajdon-hasznosítás

A vállalati innovációs tevékenység során létrejövő szellemi tulajdon üzleti hasznosításának lehetőségei, eszközei és módszertana.

Milyen tananyag alapján történik az oktatás?

Ebben a képzési egységben megismerhetjük az üzleti célú vállalati innováció és innovációmenedzsment alapvető fogalmi rendszerét, szerepét és főbb lépéseit. Az üzleti célú innováció az innovációmenedzsment tevékenységek célirányos végrehajtásával valósul meg a vállalati gyakorlatban. Ezeket a tevékenységeket 4 csoportba sorolva mutatjuk be ebben a modulban.

« Kattintson a képre! A kinagyított képen végig tudja lapozni az ismertetőt.
Ebben a képzési egységben elsősorban a vállalati struktúra, az üzleti modell és az innováció kapcsolatát mutatjuk be. Négy archetípusba soroljuk a vállalatok üzleti modelljét, és azonosítjuk az ezekre jellemző innovációs stratégiát. Áttekintjük, hogy hogyan szükséges a tervezés végrehajtása ahhoz, hogy a legkisebb kockázatú és a legjövedelmezőbb innovációs stratégia kerüljön kialakításra.

« Kattintson a képre! A kinagyított képen végig tudja lapozni az ismertetőt.
Ebben a képzési egységben az innovációs projektek tervezéséhez és lezárásához szükséges feltételeket ismerhetjük meg. Ez a tervezési oldalon a szakmai tervezést és a munkaterv kialakítását, a lezárási oldalon pedig a szellemi alkotás dokumentálását foglalja magában.

« Kattintson a képre! A kinagyított képen végig tudja lapozni az ismertetőt.
Ebben a képzési egységben az innovációs projektek számviteli kezelésével foglalkozunk: áttekintjük a számviteli kezelés alapfeltételeit szellemi vagyon esetén, az aktiválás, a bizonylatolás és a vagyonérték megállapításával kapcsolatos feltételeket és szabályokat. Bemutatjuk az innovációs projektekhez kapcsolódó adókedvezményeket.

« Kattintson a képre! A kinagyított képen végig tudja lapozni az ismertetőt.
Ebben a képzési egységben megismerjük a szellemi alkotások típusait. Bemutatjuk a vállalatok szellemi alkotásokkal kapcsolatos feladatait az innovációs projekt különböző szakaszaiban, közte a szellemivagyon-gazdálkodás és szellemi tulajdon védelmi eszközeit. Megismerjük a K+F szakértői véleménykérés feltételrendszerét, illetve a szellemi alkotások vagyoni jog alapján történő hasznosításának szabályrendszerét.

« Kattintson a képre! A kinagyított képen végig tudja lapozni az ismertetőt.

Jelenleg elérhető tanfolyamtípusok (témakörönként, lapozható)

Vállalati innovációmenedzsment tanfolyamok
Innovációs számviteli tanfolyamok
Szellemitulajdon kezelés tanfolyamok

Kinek ajánljuk ezt az oktatási programot?

Vállalatvezetőknek

Az üzleti célú vállalati innovációs tevékenység felépítéséhez és a hatékonyságának javításához.

Vállalati projektvezetőknek

A vállalati innovációs folyamatok áttekintéséhez, és a szakmai koordinációhoz.

Innovációs projektmenedzsereknek

Akik célirányos szaktudást kívánnak szerezni az innovációs és kutatás-fejlesztési projektek megvalósításához.

Innovációs szakértőknek

Akik tanácsadási tevékenységet kívánnak folytatni, vagy csak érdeklődnek a vállalati innováció-menedzsment szakterület iránt.

Milyen feladatot tud elvégezni az oktatási program alapján?

Rendszerépítés

Innovációmenedzsment-irányítási, innovációs számviteli és szellemivagyon-gazdálkodási, szellemitulajdon-védelmi és kezelési rendszerek

Stratégiai és projekttervezés

Vállalati innovációs stratégia, innovációs és kutatási-fejlesztési projektek tervezése és felépítése

Projektvezetés

Innovációs projektek vezetése (tervezés, érdemi megvalósítás, számviteli-, szellemivagyon-gazdálkodás és szellemivagyon-védelmi kezelési feladatok, fenntartás)

Szervezeti koordináció

Vállalaton belüli és kívüli szervezeti koordináció az innovációs tevékenységben bevonásra kerülő belső és külső közreműködőkkel

Az oktatási program felépítésének jellemzői

Modulrendszerű felépítés

Az oktatás 5 szakmai programból (K), a szakmai programok pedig modulokból (M) állnak. A (K) szakmai programok egymástól függetlenek, ezért önállóan is elvégezhetők.

Elmélet és gyakorlat

A szakmai programok elméleti és gyakorlati részekből állnak. Az elméleti részeket vállalati gyakorlatból vett esettanulmányok illusztrálják. A gyakorlati órák során pedig lehetőség van saját esetre épülő feladatok elvégzésére.

Felnőttképzési tanúsítvány

A szakmai képzési egységek modulzáró vizsgával zárulnak. A felnőttképzés keretében megrendezett tanfolyamok sikeres elvégzését tanúsítvány kibocsátásával igazoljuk.

Szakmai tanfolyamtípusok

Az optimális megoldás a célzott szakmai tanfolyam igénybevétele!

Az oktatási program megvalósítására alkalmazott eszközök

Saját fejlesztésű tananyag

Az üzleti célú vállalati innovációmenedzsment oktatás céljára kifejlesztett saját tananyag.

Oktatási prezentáció és jegyzet

Az oktatási célnak megfelelő prezentáció és a prezentációnak megfelelő nyomtatott jegyzet a tananyag feldolgozásához.

Vállalati esettanulmányok

A hazai vállalati gyakorlatból vett szöveges esettanulmányok, minden érintett fogalomra és összefüggésre felületen, adott esetben az üzleti modellnek a vállalati szakterületnek megfelelő szakmai tartalommal.

E-learning támogatás

Tartalmazza:
Oktatási anyagot (prezentáció, kísérő szöveg)
Esettanulmányokat (szöveges magyarázat)
Teszteket a gyakorláshoz és vizsgához
Kiegészítő ismereteket rögzítő modulokat

Glósz és Társa Kft. · 1051 Budapest, Arany János u. 15. III. lph III./5. · Telefon: (+36 1) 302 4443 · E-mail: glosz@glosz.hu · www.imakademia.hu