Gyakorlatorientált innovációmenedzsment képzés vállalati szakemberek részére
Innovációmenedzsment Akadémia
A hazai oktatási rendszer eddig adós maradt a vállalati kutatás-fejlesztési és innovációs projektek szakszerű lebonyolításához szükséges gyakorlatközpontú innovációmenedzsment és iparjogvédelmi oktatással. A hazai vállalatok nagy része ezért nem tudja, hogy üzleti tevékenysége során kutatás-fejlesztési és/vagy innovációs tevékenységet is folytat. Így az érintett projektek nem kerülnek szakszerűen végrehajtásra. A vállalkozások nem tudják jól kihasználni a kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységben rejlő közvetlen és közvetett lehetőségeket. Sajnos sok fél információ és félreértés is van a köztudatban, ami pedig a vállalatok jövőbeli kutatás-fejlesztési és innovációs lehetőségeit is korlátozza.
RólunkAz Innovációmenedzsment Akadémia magánkezdeményezéssel került megalapításra 2016-ban. Az Akadémia célja a vállalati gyakorlatban közvetlenül és jól hasznosítható innovációmenedzsment oktatás kialakítása. A tapasztalatok szerint ugyanis az üzleti szereplőknek igénye van az innovációval kapcsolatban is a könnyen érhető válaszokra.
|
SzakterületAz Innovációmenedzsment Akadémia fókuszában az üzleti célú innovációmenedzsment áll. A meghirdetett programok a vállalati környezetben, alapvetően üzleti célból megvalósításra kerülő innováció és kutatás-fejlesztés témakörét járják körbe, lehetőség szerint a legszélesebb szakmai nézőpontból kiindulva. A tapasztalatok szerint ugyanis az üzleti célú vállalati innovációk széles szakmai bázison, a vállalat több szakmai/szervezetiegységének az együttműködésével valósíthatók meg hatékonyan és sikeresen. |
Hogyan?
Hogyan valósítja meg az Innovációmenedzsment Akadémia ezt a célkitűzést?
- Az üzleti és a vállalati szempontok érvényesítése a tananyagokban: A vállalati innováció célja minden esetben üzletileg hasznosítható, az innovációs célú kiadásokkal arányosan megtérülő eredmény létrehozása. Ennek során pedig érvényesülnie kell a vállalati környezet sajátosságainak. A tananyagok szakmai tartalma ezekhez a szempontokhoz igazodik.
- Gyakorlatorientált megközelítés: Cél, hogy a megszerzett tudás a legrövidebb úton, a gyakorlatban közvetlenül alkalmazható legyen. A fogalmakat ezért vállalati esettanulmányok illusztrálják, amelyek segítik a megszerzett tudás, akár sablonként történő közvetlen alkalmazását. A képzési programokhoz workshopok is kapcsolódnak, ahol lehetőség van az oktatókkal közös problémamegoldásra.
- Széles tudásbázis biztosítása: Az oktatási programok biztosítják az üzleti célú vállalati innovációk sikeres megvalósításához szükséges széles körű és sokszínű tudásbázis és nézőpontok megismerését és elsajátítását.
- Igazodás az iparági és a vállalati sajátosságokhoz: Mivel az üzleti célú vállalati innováció tartalmában iparági sajátosságok is érvényesülnek, ezért az akadémiai programok egy része kifejezetten iparágspecifikusan került kialakításra. Sőt! Lehetőség van a vállalat sajátos igényeinek megfelelő vállalatspecifikus egyedi tananyag kialakítására is.
- Rövid idejű és rugalmasan igénybe vehető programok: Igazodni kell a vállalatok feszített és időkorlátos képzési igényeihez. A tanfolyamok szakmai tartalma ezért egymásra épülő modulokból áll, amely lehetővé teszi a tanfolyamok időtartamának igényelt időkorlátok szerinti kialakítását. A tanfolyamok kihelyezett vállalati oktatásként, online és e-learning formában is elvégezhetők, ezzel is nagy fokú rugalmasságot biztosítva a vállalati igények kiszolgálásának.
- Felnőttképzési tanúsítvány: Az Akadémiát felnőttképzési engedéllyel rendelkező intézmény működteti. Ez garancia a minőségre. A sikeresen teljesítők részére nyújtott felnőttképzési tanúsítvány pedig belépőjegy a vállalati innovációval foglalkozó szakemberek világába.
RészletekÉrdeklik a részletek? Részt venne valamelyik programban? Vállalata képzési igényeihez és lehetőségeihez keres célirányos innovációmenedzsment programot? Forduljon oktatásszervezőinkhöz bizalommal! |